چگونه اکانت جمیل خود را غیر قابل هک کنیم؟

امروزه هکر های ایمیل فوق العاده زیاد شده اند و باید برای غیر قابل هک کردن ایمیل کاری انجام داد .امنیت ایمیل یک شخص مورد خیلی مهمی میباشد چون معمولا اطلاعات مهمی توسط ایمیل ارسال می شوند و هکر ها می توانند از این اطلاعات سوءاستفاده کنند .

امروز تهرام آموزشی برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته است که توسط آن می توانید امنیت ایمیل (جمیل) خود را بالا ببرید تا هکر ها نتوانند ایمیل را هک کنند .پس مرحله به مرحله با ما همراه باشید .

برای بالابردن امنیت شما می توانید با قرار دادن شماره تلفن همراه و رمز تایید دو مرحله ای در جمیل خود , ایمیل خود را از هک شدن محافظت کنید .

روش انجام آموزش :

۱ . برای شروع کار شما باید وارد حساب جمیل خود شوید و بر روی عکس چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا ( در صورت انگلیسی بودن صفحه ) کلیک کنید .

gmail-untihack1

۲ . سپس بر روی گزینه Setting کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات جمیل وارد شوید . در این مرحله به سربرگ  Accounts and Import بروید و بر روی گزینه Change password recovery options طبق تصویر زیر کلیک کنید .

gmail-untihack3

۳ . صفحه جدیدی برای شما در تب جداگانه مرورگر باز خواهد شد که در آنجا تنظیمات مربوطه به امنیت را انجام خواهیم داد .

gmail-untihack4

۴ . اسکرول بار مرورگر را پایین بیاورید تا به قسمت Password & sign-in method برسید . گزینه کادر شماره ۱ این اجازه را به شما می دهد که رمز اصلی را تغییر دهید و توسط گزینه کادر شماره ۲ می توانید تایید دو مرحله ای برای جمیل خود قرار دهید .

(تایید دو مرحله ای چیست؟ به رمزی گفته می شود که فرد در هنگام ورود به حساب کاربری بعد از وارد کردن یوزرنیم و پسورد و وارد شدن , به شماره موبایل صاحب حساب که در تنظیمات وارد کرده است ارسال می شود گفته می شود و شما تا این رمز را دریافت و وارد نکنید نمی توانید وارد حساب جمیل خود شودید .)

gmail-untihack5

۵ . با زدن گزینه دوم وارد صفحه ای که در تصویر زیر نشان داده شده است می شوید . برای شروع کار بر روی گزینه GET STARTED کلیک کنید .

gmail-untihack6

۶ . در این قسمت گوگل از شما می خواهد که رمز ورود را مجددا وارد کنید و وارد شوید .
gmail-untihack71
۷ . در این قسمت شماره موبایل خود را وارد کنید و بر روی گزینه TRY کلیک کنید تا رمز به شما ارسال گردد. همچنین در قسمت How do you want to get code می توانید انتخاب کنید که کد از طریق پسامک کوتاه برای شما ارسال شود یا توسط تماس تلفنی این کد به دست شما برسد .
gmail-untihack8

۸ . در این بخش کدی که گوگل برای شما ارسال می کند را وارد کنید و بر روی گزینه NEXT کلیک کنید . ( اگر کد برای شما ارسال نشد بر روی گزینه Resend کلیک کنید و گزینه تماس تلفنی را انتخاب کنید )

gmail-untihack9

۹ . در این قسمت با کلیک کردن بر روی TURN ON تایید دو مرحله ای ای برای شما فعال می شود .

gmail-untihack10-768x5342

۱۰ . حال دوباره گوگل از شما می خواهد رمز ورود خود را وارد کنید .

gmail-untihack71

۱۱ . بعد از ورود دوباره باید بر روی گزینه TURN ON کلیک کنید و تایید دو مرحله ای ای برای شما فعال می شود .

gmail-untihack11

شما توسط تایید دو مرحله ای می توانید امنیت ایمیل خود را بالا ببرید و غیر قابل هک کنید .

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید .

موفق و سربلند باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *